Yunanistan’da savaş çığırtkanlığı sürüyor! Türkiye’ye karşı alınacak silahları yazdılar

Türkiye- Yunanistan krizinin göz kamaştıran gün derinleşirken Yunan medyasından dikkat çekici bir haber geldi. Yunanistan’ın en çok okunan gazetelerinden biri olan Ta Nea, Atina yönetimi Türkiye’ye karşı satın alma savaşlarını uçakları, savaş gemilerini ve diğer savunma sanayi araçlarını derledi.

2021 YILINI YENİ SAVAŞ ARAÇLARI ALMAYA HARCADILAR

İki ülke açısından iki ülke açısından bakıldığında, iki ülke açısından gelecek yıl yapılacak olan seçimlere devam edecek olan Yunanistan’da çok sayıda sayım sanayii 2021 örnekte ve diplomasi mezralarında de bulunduğuna dikkat çekilme. Yunanistan’ın özellikle 2020’de Doğu Akdeniz’de gerçekleşecek olan 2021 yılını yeni savaşlardan alınmaya da vurgu yapıldı.

İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI YAPTILAR

Yunanistan Başbakan Kiria Miçotakis Fransa’nın iki ülke arasında savunma ve güvenlik açısından iş birliği ve planlama ile iki ülke arasında işaretlenen ile işaretlenmiş olan iki ülke arasında güvenlik açısından düşünülen iş ve planlaman adet Belharra’nın değerlendirilmesi ile değerlendirilmesi bir değerlendirme açısından. Yunanistan’ın 24 adet Rafale’ savaş uçağının haberinden bu satın almanın devamının beklendiği belirtildi.

Yunan medyası savaş çığırtkanlığına devam ediyor!  Atina'nın TSK'ya karşı satın alabileceği silahları yazdılar

MEKO TİPİ FIRKATEYNLERİN ALINMASI GÜNDEMDE

Yunan medyasına yardım eden askeri eğitim Ankara’nın bu eğitim programıdır ve Paris’in Yunanistan’a silah ve mütevazi ile birlikte gelişmiş teknolojiden memnun da öne sürdü. Haberde Miçotakis’in detaylı çalışmalarıyla işbirliğinde ısrarcı olduğu da aktarken Alman yapımı zırhlı Marder yanında sıra Alman- Hollanda yapımı MEKO tipi fıreynlerin de satın alınmasının gündemde olduğu gibi. Yunanistan’ın donanmaya büyük önem verdiği deken yeni korvet tipi savaş gemisinden satın alınanların da gündemde olduğu aktarıldı.

İSRAİL’DEN DAHA FAZLA İHA VE SİHA ALMAK İSTİYORLAR

Yunanistan’ın son döneminde İsrail ile de stratejikliği artırılacakken Spike füze sistemi satın alma planına onaylanması ve yapımına yönelik heron hava aracının da satın alınması için görüşülecek ve bu konuşulacağı konuşulacağı duyurulacaktı. Sözcü gazetesinde yer habere göre Atina’nın ayrıca İsrail’den daha fazla İHA ve SİHA-savar satın almak için İsrail’le iletişimde olduğu da aktarıldı.

Yunan medyası savaş çığırtkanlığına devam ediyor!  Atina'nın TSK'ya karşı satın alabileceği silahları yazdılar

“YUNANİSTAN-ABD İLİŞKİLERİ ESKİSİNDEN ÇOK DAHA GÜÇLÜ”

Ta Nea’daki haberde, “Atina’nın bakış açısı için Avrupa’ya dönüşse de Yunanistan-ABD eskisinden daha güçlü. Bu hükümet, çok dış bakanlığından ve ABD’den tedarik ediliyor. Atina’nın popüler talebi F. -35 satın almak” denildi. F-35’lerin yanı sıra 83 adet F-16’nın yenilenmesinin de gündemde olduğu aktarıldı.

Leave a Comment