Yunanistan’dan dikkat çekici Türkiye analizi: Doğu Akdeniz satranç tahtasında yeni koridor hamleleri

Kuruluş Tarihi: 25 Kasım 2022 11:11

Atina’nın yaptığı açıklamalarla Ege’deki baskıyı artırmak ya devam ederken komşu basınından dikkat çekici bir Türkiye analizi geldi. Erdoğan’ın kısıtlama hamlelerinden rahatsız eden Yunan basını karşısındaki son durumlu harita analizi ile okurlarına sundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Komşu Yunanistan’dan gündem bir kez daha Türkiye…

Atina’dan gelen açıklamalar ile Ege’de ergenlik başlarken komşudan dikkat çekici bir analiz geldi.

Ta Nea Gelecekteki son geliştirme haritalı bir analiz ile okurlarına sundu.

Doğu Akdeniz’deki mezralar ve gelecekler gerçekleşecekken Türkiye’nin Libya mezrasının en büyük kâbusu olduğu bir kez daha korunmuştur.

‘Doğu Akdeniz panellerinde yeni koruma mezraları’ başlıklı analizde Libya mutabakatından bahsedilerek Avrupa’nın da Türkiye’ye anlaşmanın ürünlerinin uygulamalarının tavsiye edildiğine altı çizildi.

Kathimerini ise Erdoğan’ın yatakhanelerini fotoğrafladı.

Yunanistan'dan dikkat çekici Türkiye analizi: Doğu Akdeniz satranç tahtasında yeni koridor hamleleri

class=”medyanet-inline-adv”>

Türkiye’nin İsrail ile yeni bir dönem hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır lideri Sisi ile sıkıştığını anımsatan gazete şu değerlendirmede bulundu;

‘Analistler, Atina ile güçlü açıklamalar geliştiren Kahire’yi memnun etmek için Türkiye cumhurbaşkanının Libya konusunda önemli tavizler vermesi gerekeceğini tahmin ediyor.’

Daha önce Türkiye’ye yönelik provokatif haberler yayınlayan Proto Tema ise Türkiye’nin ‘provokatif’ eylemlerine devam edilerek öne sürüldü.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki ‘Abdülhamid Han’ mezrasına geniş yer veren gazete ‘Miçotakis ve Dendias’ı hedef yerleştirenler’ dedi.

Haberde ‘Türkiye, Yunanistan ile gerilimi yürütüyorte ısrar ederek kışkırtıcı söylemini ve provokatif hamlelerini yoğunlaştırıyor’ ifadelerine yer veriliyor.

.

Leave a Comment