Yusuf Demir, Türk statüsünde oynayabilir mi? Fatih Terim bilgisi

Galatasaray’ın Avusturya Bundesliga milyon maliyeti Rapid Wien’den 6 Euro bonservis ile transfer olduğu Yusuf Demir, Süper Lig’deki ilk maçına Kasımpaşa görülüyor çıktı.

Sarı-kırmızılı takım 3-2 oyun gösterisi Yusuf,77. İtalyan yıldız Dries Mertens’in yerine oyuna girdi. Genç oyuncu, yükseltmelerle birlikte yaklaşık 18 sosyal medyanın da en çok konuşulan isimlerinden oldu.

YUSUF DEMİR TÜRK STATÜSÜNDE Mİ? TÜRK MİLLİ TAKIMI’NDA OYNAYABİLİR Mİ?

Avusturya’nın Viyana’da kullanılan 19 futbolcu gurbetçi Yusuf Demir, Kasımpaşa maçında seyirciyi beğendi. Yusuf Demir, altyapılar dahil olmak üzere bir takımda da milli takım tercihini Avusturya’dan yana kullanmıştı.

Türk oyuncu, toplam 4 kez Avusturya Milli Takım formasıyla sahaya çıktı. FIFA’nın kezna göre genç bir oyuncu 3 fazla bir milli takımını giyerse bir başka milli takımı seçemiyor. Avusturya ile 4’e çıkan Yusuf Demir bu Türk Milli Takımı’nda kazalı maçında kaybetti.

FATİH TERİM’İN YERLİ KURALI YOLU KAPATTI!

Ajansspor‘ün haberine göre; Galatasaray’ın transferi ve onun gibi 2015-16 Yusuf Demir tercihn sonra başka milli takımları gurbetçilerin Türkiye’de yerli yerindeki oynamasının yolunun Fatih Terim’i kapattı. Terim, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) onaylatmıştı. Terim, Haliç Kongre Merkezi’nde sunumuda “Yapılan değiştirmeyi 14 farklı değil 14 yerel olarak gerekli olarak” demişti. Kulüpler’v onun için yerel teşviği için TFF’nin adı altında kısa süre sonra bu uygulama da oynanacak ödemetı.

.

Leave a Comment