Ziraat Bankası duyurdu: Düşük faizli kredi süresi 1 yıl daha uzatıldı – Finans haberlerinin doğru adresi

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin üretim düzeyi düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılması uygulama tarihi bir yıl uzatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığının “TC Ziraat Bankası AŞ ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Uygulama Esasları Tebliği’nde Verilmesine Dair Tebliğ” Resmi Gazete’de yayımlandı.

iStock-1298335736

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ İÇİN SÜRE 1 YIL DAHA UZATILDI

Buna göre önce 1.1.2020-31.1.022 genelinde genel uygulama içinde 1.1.12.2023 olarak kesin olarak belirlenir.

Yapılandırılan ile etlik piliç için asgari on bin adet; kaz, ördek, hindi için minimum bin adet; bıldırcın için asgari iki bin adet; deve kuşağı için minimum elli adet, kuluçkahane için bin adet ve üzeri kapasitelerde işletme veya kuruluş kapasitesini asgari bu kapasitelere çıkaran kanatlı hayvan yatırım ve işletme kredisi kullanılacaktır.

iStock-1273334478

KİMLERİ KAPSAYACAK MI?

Kanatlı sektöre yönelik yatırım kredileri; kümes (yumurta tavukçuluğunda yeni ve kuluçsler ayrık), çıkarma işlemi tesisi, yem depolama/silosu, yumurta işleme ünitesi/tesisi, yumurta tasnif ünitesi/tesisi, yumurta paketleme ünitesi/tesisi yapımı ve verilerini, biyogüvenlik ilgili harcamaları, ilgili alet-ekipman ve makine alımı ile diğer yatırım giderlerini planlar.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ayçiçek yağı için flaş karar!  Yüzde 10 arttırıldıAyçiçek yağı için flaş karar! Yüzde 10 arttırıldı
TOKİ konut için başvurular başladı!  e-Devlet...TOKİ konut için başvurular başladı! e-Devlet…
Milyonların güveni Erdoğan'ın açıkladığını açıkladı!Milyonların güveni Erdoğan’ın açıkladığını açıkladı!

.

Leave a Comment