Ziraat Bankası ve Tarım Kredi iş birliği! Yüzbinlerce kredilendirilebilecek faizli 50 bin TL!

SON dakikalarda faizli kredi müjdesi! Ziraat ekonomisi tarım çiftçilik yapıyor ve 100 verimsiz TL’ye varan faizli kredi imkanı sağlıyor.

Acil para yardımı olan ya da işletme için tarım yardımı ve yardım kampanyasından düşük faizli kredisi geldi. 31 Aralık 2023 tarihine kadar bu süre uzatıldı. Düşük faizli yatırım ve işletme kredisi almak isteyenlerin yararlanacakları öğrenilecek ziraat Bankası’ndan alabiliyor. Ancak 50.000 TL üstü kredilerde vade sayısı 24 kullanıma uygun. Bu amaçlarını kullanmak isteyenlerin amaçlarını öğrenmek isteniyor.

Ziraat bankası ve tarım kredi kooperatifleri düşük faizli yatırım ve işletme kredisi için yeni bir son dakika duyurusu da uyanmadı. Daha önce 31 2022 kadar olan düşük faizli Aralıklarla ölçülür ve işletme kredisi süresi uzatıldı. 31 Aralık 2023 tarihine kadar devam ettiği bildirildi. Bu tarihe kadar başvuru yapanlar 50.000 TL’ye kadar 36 ay kredi kullanabilecekler. 50.000 TL kullanım kredileriniz için ise sınırlı faizli taksit süresi 24 ay olacak.

SÜRE BİR YIL DAHA UZATILDI

Tarım ve orman bakanlığı bu sabah sosyal medyadan bir açıklama yayınladı. Bakanlık tarafından yapılan ziraat ekonomi ve tarım kredileri tarafından kontrol edilen yıllık üretime yönelik süt faizli yatırım ve işletme kredisinin büyümeli bir şekilde uzatıldı ifade edilir. Karar aynı zamanda resmi gazetede yayımlanarak teslim edildi. İndirimli kredilerden faydalanmak isteyenler için 20 adet satın alınabilir. Ayrıştırılacak ise, kredi limitinden çok büyüme tahminleri ile ilgili. Bu nedenle, belirli yerlerdeki kredilerden yoksundur.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞININ EKİLMESİNİ İSTEDİĞİ ÜRÜNLER

Tarım ve orman bakanlığı, faizli kredi kullanmak isteyenlerden bazılarının ekilmesini istemektedir. Üreticilerin bu desteği desteklemesi için yağlık ayçiçeği, espri, dane ormanı, sosam, yağlık bitkilerden yağlık, kekik, çocuk otu, yağlık, biberiye, zencefil, sumak, sığla, defne, keçiboynuzu, fesleğen, aronya, mavi yemiş, safran, jojoba üretimi gerekli. Bunun yanında, altında yapılan muz şeye yöneliktir. faiz indirimli kredi kullandırılmıyor. Sadece yukarıda bahsettiğimiz üreticilik alanlarından düşük faizli kredilerden faydalanabiliyorlar.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Düşük faizli üretim kredisi kullanmak isteyenlerin başvuruları bir yıl uzatıldı. Bugün itibari ile resmi gazetede basımdan basılırken başvuru yapmak isteyenlerin ziraat bankaları yardımı ile başvuru yapılabileceği bildirildi. Çiftçi kayıt hizmeti olan bir yere götürülmeyecek. ek bir belge istenmeyecek. Ancak Çiftçi kayıt alanı olmayanlar bu kredi için başvuru yapamayacak. Daha fazla büyümek kredi tarımı toplulukları yardımlarınız ile gelebilirsiniz.

Leave a Comment