Zorbay Küçük’e UEFA şoku!

Türk hakemliğinin uluslararası platformdaki kanayan yarasının son kurbanı Zorbay Küçük oldu. İlk defa 2022 yılında FIFA uygulanmayacak Küçük, 8-11 Mayıs arasında Nyon’da yapılacak sınavını geçemedi, son olarak tekrarlanan sınavında da tamamlanmaması, UEFA’nın ocak seçimine kadar düzenlenecek organizasyonlarında görev alma hakkını kaybetti.

Zorbay Küçük’ün durumu Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, genç hakemin 2023 yılı FIFA kalıp kalıp kalıp tartışmasını tartışacak. Süper Lig’e de iyi bir temel yapamayan Zorbay Küçük, ilklerinde sadece iki maça Karagümrük- Alanyaspor ve Giresunspor- Konyaspor karşılaşma düdük çalabildi. HKüçük’ün performansı zaten dar bir kadroyla yapmak zorunda kalan MHK’yi tükenmiş durumda kalmış.

MHK HAREKETE GEÇTİ

Oğul kuralları kural bilgisi değil, gerçek dil bilgi sorunu da Türk denetimlerinin gözden geçirmesi, Merkez Hakem’nu gözden geçirme. Kurul, FIFA aday adayı olacak Süper Lig, süper Lig yardımcı, plaj futbol futsal ve kadın hakemler için güvenirliği kabul edilmiş bir kurum aracılığıyla sınavlar programı.

Yabancı dili yeterli olmayan isimleri listeye kesinlikle giremeyecek. Uygulamanın kısa sürede FIFA listelerinin gönderilmeyen kişilerle eğitime alınmadıkları bildirildi.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Leave a Comment